اکستنشن مژه یکی از پرطرفدارترین و مهم ترین عرصه های آرایشی می باشد . اما در انجام اکستنشن مژه حقایق بسیار مهمی وجود دارد که باید بدانید . اینکه چه زمانی باید اکستنشن کنید آیا نیاز دارید به این که به چشمان خود در وعده های اکستنشن مژه استراحت بدهید یا خیر از دیگر مواردی می باشد که حتما باید آن را بدانید . با ما همراه باشید تا به بررسی این عوامل بپردازیم .

واکنش های آلرژیک به اکستنشن مژه

مورد اول آلرژی می باشد که بعضی از مشتریان نسبت به  اکستنشن مژه دارند .  در واقع، آنها به چسب هستند، نه به پسوند. حداقل تورم و خارش ممکن است در حین قرار دادن آنها یا پس از چند ساعت از پوشیدن آنها رخ دهد.
باید در نظر داشته باشیم که حساسیت، خارش و سوزش می تواند در اثر عوامل زیادی و در موقعیت های مختلف ایجاد شود. به عنوان مثال، همچنین در مانیکور (به دلیل مینا)، در تمیز کردن صورت (به دلیل مقداری کرم)، در درمان مو (به دلیل رنگ یا حتی شامپو) و غیره.

با این کار می خواهیم روشن کنیم که بسیاری از مواد طبیعی و سایر مواد شیمیایی وجود دارد که معمولاً می توانیم به آنها حساسیت داشته باشیم. واکنش آلرژیک زمانی رخ می دهد که بدن ما جسم یا ماده خارجی را در آن تشخیص دهد و آن را خطرناک تشخیص دهد.

مهمترین چیز این است که چسب اکستنشن مژه هرگز نباید پوست را لمس کند . بسیار نادر است که بخار چسب بتواند واکنش آلرژیک ایجاد کند، آنچه می تواند اتفاق بیفتد این است که این واکنش توسط هر ماده دیگری که در تماس با پوست است مانند لکه ها، پرایمر یا نوار، ایجاد می شود. این به این دلیل اتفاق می افتد که پوست زیر چشم ما نازک ترین پوست در کل بدن ما است.

آیا باید در وعده های مختلف اکستنشن مژه وقفه ایجاد کنیم

این یکی از رایج ترین سوالات در این بخش است. افراد بر این باورند که پس از 3 بار پر کردن باید استراحت کرده و از نوعی سرم برای بازسازی مژه استفاده کنند.

اما چرا؟ استفاده نادرست از اکستنشن مژه می تواند باعث ریزش زودرس مژه طبیعی شود، اما استفاده صحیح به هیچ وجه به مژه های طبیعی آسیب نمی رساند.

عادت های بد و تاثیرات آن بر روی مژه ها 

  • روزانه از فر مژه استفاده کنید : مدام مژه را فشار می دهیم و وقتی فر را رها می کنیم، بارها مژه ای را می کشیم که در فاز ریزش نبوده، در نتیجه لکه طاسی ایجاد می شود.
  • لایه های بیش از حد ریمل : ما معتقدیم که استفاده از لایه های زیاد ریمل باعث می شود مژه های ما بلندتر و پرپشت تر به نظر برسند، اما در دراز مدت اثر معکوس دارد. با تشکیل توده های ریمل، مژه در حال رشد
    نمی تواند در جهت خوبی رشد کند.
  • آرایش را پاک نکنید : پاک کردن آرایش بسیار مهم است، ما باید در پایان روز تمام آثار آرایش را از روی مژه های خود پاک کنیم. این به ما کمک زیادی می کند، زیرا به این ترتیب فولیکول مژه برای مدت طولانی تری
    تمیز و سالم خواهد بود. ماندن ریمل در شب و پاک نکردن آرایش می تواند بر چرخه زندگی مژه ما تأثیر بگذارد .

استفاده صحیح از اکستنشن مژه

اکستنشن مژه باید با مژه طبیعی یک پیوند واحد داشته باشد (در این مقاله به شما گفتیم که چگونه بین مژه های طبیعی و اکستنشن مژه به یک پیوند کامل برسید ) تا سیکل شما طبیعی و سالم باشد. عمر طبیعی مژه با گذر از سه فاز (آناژن، کاتاژن و تلوژن) بین 60 تا 75 روز است.

مهم است که همیشه طول و ضخامت مناسب را روی مژه طبیعی بزنید تا اکستنشن آن را نکشد.

چرا شما نیاز به استراحت  در اکستنشن مژه دارید 

  • شما اکستنشن هایی قرار داده اید که برای مژه های شما خیلی ضخیم یا بلند هستند و مانع چرخه رشد مژه طبیعی می شوند. این می تواند باعث آلوپسی یا اختلال در فولیکول مو شود.
  • مژه های طبیعی را بد از هم جدا می کنید و هنگام گذاشتن اکستنشن بیش از یک مژه را به هم متصل می کنید. از آنجایی که مژه هایی که اکستنشن به آن چسبانده شده است سن متفاوتی دارند، یکی زودتر می ریزد و باعث می شود که مژه های باقی مانده وزن اکستنشن و مژه افتاده را تحمل کنند. این باعث ریزش زودرس مژه طبیعی می شود.
  • شما با پنکه های خیلی بزرگ و سنگین برای مژه حجم می دهید به همین دلیل (به گزینه اول برگردیم) وزن مناسبی برای مژه شما نیست و زودتر از زمان لازم می ریزد.

عفونت های چشمی ناشی از اکستنشن مژه

مشاهده عکس هایی در اینترنت در مورد عفونت های چشمی ناشی از استفاده از اکستنشن مژه بسیار رایج است، اما اطلاعاتی وجود دارد که حتما باید بدانید و نظرتان را عوض می کند .

باید به مشتری توضیح دهید که آب دشمنچشم شما  نیست. برای تمیز نگه داشتن آنها باید روزانه شسته و مسواک زده شوند . این باعث نمی‌شود که برنامه‌های افزودنی ما از بین بروند، بلکه باعث می‌شود آنها دوام بیشتری داشته باشند. ما می‌توانیم شوینده‌های مژه زیادی را در بازار پیدا کنیم، اما امروزه محبوب‌ترین آنها فوم‌های پاک‌کننده هستند.

لازم است تمام مواد چرب را از پوستمان پاک کنیم، اعم از آرایش، ریمل و یا حتی روغن روی پوستمان تا پیوند بین اکستنشن و مژه در حالت عالی حفظ شود.

به همین دلیل است که ما باید مشتریان خود را مسئول تمیز کردن آنها کنیم و به آنها توضیح دهیم که چگونه می توانند ظاهری تماشایی را تنها در 5 دقیقه حفظ کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *